Lubiatowo i okolica

Plaża

Wycieczki

Zabawa

Lubiatowo i okolica...

Lubiatowo to wieś położona nad brzegiem morza, ok.80 km na północny-zachód od Gdańska. Wieś znajduje się wśród gęstych, obfitujących w grzyby i zwierzęta lasów. Lubiatowo to wieś typowo turystyczna. Jej atutem jest czysta, szeroka plaża (szerokość do 80 m). Można tu spotkać zające, lisy, sarny, dziki, bociany, myszołowy oraz wiele innych zwierząt. Dodatkowym, niezwykle ważnym atutem jest brak przemysłu – powietrze jest czyste, idealne do wypoczynku. Niedaleko Lubiatowa (ok. 2 km) znajduje się Jezioro Kopalińskie, doskonale nadające się do uprawiania wędkarstwa. Gmina, w której znajduje się Lubiatowo, słynie z największej ilości zabytkowych dworków w Polsce.

Mamy tu wiele ścieżek rowerowych. Przez Lubiatowo przebiega europejski Szlak Wokół Bałtyku, zwany EuroVelo10.

IMG_3805

Polecamy kilka miejsc w okolicy naszej wsi, które warto odwiedzić podczas pobytu w Lubiatowie:

Seapark w Sarbsku

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą parku Rekreacyjno-Edukacyjnego Sea Park w Sarbsku koło Łeby. Miejsce to stanowi centrum edukacji i zabawy w województwie pomorskim. Pierwszy w Polsce komercyjny Park, gdzie znajdują się foki bałtyckie, uchatki kalifornijskie i kotiki południowo-amerykańskie. Pionier edukacji dzieci i młodzieży przy użyciu nowoczesnych multimediów. Atrakcje Parku nawiązują do historii i kultury Pomorza. Dodatkowo znajdziesz tu liczne place zabaw i smaczną gastronomię.

Wieża widokowa w Gniewinie

Kompleks położony jest na wysokim (ok. 113 m n.p.m.) wzniesieniu, w bliskim sąsiedztwie tzw. górnego zbiornika wodnego elektrowni szczytowo-pompowej.
Wieża Widokowa dostępna jest dla odwiedzających w sezonie – przez 7 dni w tygodniu w godz. 9.00 – 21.00

Jezioro Choczewskie

W Choczewie turysta może skorzystać z bogatej oferty agroturystycznej. Brzegiem jeziora Choczewo biegnie trasa rowerowa, a w okolicy Nadleśnictwo Choczewo stworzyło sieć tras konnych. Biegną one zarówno po terenach leśnych oraz poza nimi.

Latarnia w Stilo

Jadąc rowerem dojedziesz do Latarni w około 40 minut.
Latarnia została zbudowana w latach 1904-1906.
Latarnia jest jedną z dwóch polskich latarni całkowicie metalowych, drugą jest Latarnia Morska Jastarnia.
W roku 2006, w stulecie otwarcia latarni, przeprowadzono remont, m.in. pokryto korpus całkowicie nową warstwą malarską, której kolory są charakterystyczną cechą latarni Stilo.

Łeba Park

Łeba Park to jedyny w Polsce tak rozbudowany i wielki obszarowo park Dinozaurów.
Przepięknie położony na obszarze blisko 20 ha. W otoczeniu lasów, stawów, trzęsawisk i naturalnej przyrody, licznymi szlakami poznajemy poszczególne okresy z dziejów Ziemi.
Podczas spaceru ścieżkami, mostami i kładkami poprzez trzciny obcujemy z około 100 gadami, a wśród nich dwa kolosy Seismosaurus mający 45 metrów długości i jedyny w Polsce Brachiosaurus z wysokością 13 metrów. Namacalnie i wszystkimi zmysłami czujemy klimat tamtych okresów w dziejach Ziemi, pokazując jak wyglądało i jak rozwijało się życie setki milionów lat temu.

Trójmiasto

Będąc w Lubiatowie warto zrobić sobie wycieczkę do Trójmiasta (70 km do Gdyni).